Sök på sidan

Visa undermenyn (klicka)

Dölj undermenyn (klicka)

Aktuella valutakurser / växlingskurser

Nedan hittar du aktuella valutakurser från Forex. Du kan se kurser för många av de vanligaste valutorna och kolla upp t ex dollarkurs eller valutakurs för det land du ska åka till. Du kan t ex se hur mycket det kostar att köpa utländsk valuta (Forex säljer valuta) eller hur mycket du skulle få för 100 svenska kronor.

Kurserna uppdaterades: 2017-11-24 16:00

LandValutaperForex köper valutaForex säljer valuta100 SEK i utländsk valuta
arabiska DirhamAED12,16782,467340,53
australienska DollarAUD16,14456,762614,79
Barbados DollarBBD13,86914,613821,67
bulgariska Lev (New)BGN14,84345,389918,55
DinarBHD120,043224,15724,14
Bahamas DollarBSD17,03009,119210,97
Kanadensiska DollarCAD16,32826,885214,52
Schweiziska francCHF18,12238,814211,35
Chilenska PesoCLP10,01200,01456 896,55
kinesiska YuanCNY11,20851,360073,53
colombianska PesoCOP10,00250,003231 250,00
tjeckiska KorunaCZK10,37690,4194238,44
danska KronorDKK11,26971,399971,43
Dominikanska Peso OroDOP10,16240,1914522,47
egyptiska PundEGP10,40630,5417184,60
EuroEUR19,524810,54719,48
Fiji DollarFJD13,66434,507122,19
engelska PundGBP110,542011,84898,44
Gambianska DalasiGMD10,15630,2005498,75
Hongkong DollarHKD11,01961,147487,15
kroatiska KunaHRK11,24291,398771,49
ungerska ForintHUF10,03060,03412 932,55
indonesiska RupiahIDR1000,05700,0688145 348,84
israeliska NewSheqelILS12,21942,584938,69
indiska RupeeINR10,11870,1424702,25
isländska KrónurISK10,07250,08541 170,96
Jamaicanska DollarJMD10,06090,07261 377,41
Jordanska DinarJOD110,926712,95257,72
japanska YenJPY1007,18597,85951 272,35
kenyanska ShillingKES10,07150,08841 131,22
Koreanska WonKRW10,00710,008511 764,71
Kuwait DinarKWD125,510630,15793,32
Mauritius RupeeMUR10,22690,2738365,23
Mexicanska PesoMXN10,42560,4900204,08
Malaysiska RinggitMYR11,92522,191245,64
Norska KronerNOK10,97341,073793,14
Nya Zeeländska DollarNZD15,47796,164616,22
Oman RialOMR119,973623,81784,20
Peruansk Nuevo SolPEN12,26872,840835,20
filippinska PesoPHP10,15230,1816550,66
Polska NewZlotyPLN12,24252,523639,63
Rumänska Lei (new)RON11,97502,327442,97
ryska RubelRUB10,12410,1574635,32
Saudiarabiska RiyalSAR12,00432,360542,36
singapore DollarSGD15,68276,618615,11
thailändska BahtTHB10,23840,2824354,11
Turkiska LiraTRY12,03642,317843,14
Trinidad + Tobago DollarTTD11,14801,388372,03
Taiwanesiska New DollarTWD10,25700,3055327,33
amerikanska DollarUSD18,03778,937711,19
Vietnamesiska NewDongVND1000,03380,0423236 406,62
Öst Karibiska DollarXCD12,84503,402329,39
sydafrikanska RandZAR10,57340,6453154,97

Våra valutakurser kommer från FOREX Bank

Tidsavvikelser och lokala kursavvikelser kan förekomma. Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.

Följ oss på Facebook