Sök på sidan

Visa undermenyn (klicka)

Dölj undermenyn (klicka)

Aktuella valutakurser / växlingskurser

Nedan hittar du aktuella valutakurser från Forex. Du kan se kurser för många av de vanligaste valutorna och kolla upp t ex dollarkurs eller valutakurs för det land du ska åka till. Du kan t ex se hur mycket det kostar att köpa utländsk valuta (Forex säljer valuta) eller hur mycket du skulle få för 100 svenska kronor.

Kurserna uppdaterades: 2018-02-16 16:00

LandValutaperForex köper valutaForex säljer valuta100 SEK i utländsk valuta
arabiska DirhamAED12,06702,352642,51
argentinska Nya PesoARS10,37700,4371228,78
australienska DollarAUD16,12846,744914,83
Barbados DollarBBD13,68404,393022,76
bulgariska Lev (New)BGN14,87445,424418,44
DinarBHD119,129623,05614,34
Brasilianska RealBRL12,27802,684437,25
Bahamas DollarBSD16,69368,682811,52
Kanadensiska DollarCAD16,12466,663715,01
Schweiziska francCHF18,23058,931611,20
Chilenska PesoCLP10,01230,01486 756,76
kinesiska YuanCNY11,19641,346474,27
colombianska PesoCOP10,00250,003231 250,00
tjeckiska KorunaCZK10,38120,4242235,74
danska KronorDKK11,27581,406571,10
Dominikanska Peso OroDOP10,15160,1787559,60
egyptiska PundEGP10,38770,5169193,46
EuroEUR19,590610,62009,42
Fiji DollarFJD13,59354,420122,62
engelska PundGBP110,637011,95578,36
Hongkong DollarHKD10,96951,091091,66
kroatiska KunaHRK11,27371,433469,76
ungerska ForintHUF10,03100,03452 898,55
indonesiska RupiahIDR1000,05410,0653153 139,36
israeliska NewSheqelILS12,10072,446640,87
indiska RupeeINR10,11410,1369730,46
isländska KrónurISK10,07150,08431 186,24
Jamaicanska DollarJMD10,05800,06921 445,09
Jordanska DinarJOD110,389112,31528,12
japanska YenJPY1007,16757,83931 275,62
kenyanska ShillingKES10,06940,08581 165,50
Koreanska WonKRW10,00690,008212 195,12
Kuwait DinarKWD124,501028,96443,45
Mauritius RupeeMUR10,22780,2749363,77
Mexicanska PesoMXN10,40880,4706212,49
Malaysiska RinggitMYR11,93742,205145,35
Norska KronerNOK10,97651,077292,83
Nya Zeeländska DollarNZD15,63006,335815,78
Oman RialOMR119,017922,67814,41
Peruansk Nuevo SolPEN12,15512,698637,06
filippinska PesoPHP10,14060,1677596,30
Polska NewZlotyPLN12,28612,572738,87
Rumänska Lei (new)RON11,98492,339042,75
ryska RubelRUB10,12250,1553643,92
Saudiarabiska RiyalSAR11,90842,247644,49
singapore DollarSGD15,57376,491615,40
thailändska BahtTHB10,23800,2819354,74
Turkiska LiraTRY12,02882,309143,31
Trinidad + Tobago DollarTTD11,09311,321975,65
Taiwanesiska New DollarTWD10,25280,3005332,78
amerikanska DollarUSD17,67268,531711,72
Vietnamesiska NewDongVND1000,03230,0404247 524,75
Öst Karibiska DollarXCD12,70903,239630,87
sydafrikanska RandZAR10,65610,7383135,45

Våra valutakurser kommer från FOREX Bank

Tidsavvikelser och lokala kursavvikelser kan förekomma. Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.

Följ oss på Facebook