Sök på sidan

Visa undermenyn (klicka)

Dölj undermenyn (klicka)

Aktuella valutakurser / växlingskurser

Nedan hittar du aktuella valutakurser från Forex. Du kan se kurser för många av de vanligaste valutorna och kolla upp t ex dollarkurs eller valutakurs för det land du ska åka till. Du kan t ex se hur mycket det kostar att köpa utländsk valuta (Forex säljer valuta) eller hur mycket du skulle få för 100 svenska kronor.

Kurserna uppdaterades: 2017-09-22 16:00

LandValutaperForex köper valutaForex säljer valuta100 SEK i utländsk valuta
arabiska DirhamAED12,07632,363242,32
australienska DollarAUD16,14206,759914,79
Barbados DollarBBD13,70944,423322,61
bulgariska Lev (New)BGN14,68495,265718,99
DinarBHD119,246123,19644,31
Brasilianska RealBRL12,35972,780735,96
Bahamas DollarBSD16,73978,742611,44
Kanadensiska DollarCAD16,25426,804714,70
Schweiziska francCHF17,88078,552011,69
Chilenska PesoCLP10,01180,01427 042,25
kinesiska YuanCNY11,16021,305776,59
colombianska PesoCOP10,00240,003132 258,06
tjeckiska KorunaCZK10,35550,3956252,78
danska KronorDKK11,22721,353073,91
Dominikanska Peso OroDOP10,15920,1876533,05
EuroEUR19,199810,18739,82
Fiji DollarFJD13,59834,425922,59
engelska PundGBP110,285611,56078,65
Gambianska DalasiGMD10,16250,2084479,85
Hongkong DollarHKD10,97751,100090,91
kroatiska KunaHRK11,21621,382472,34
ungerska ForintHUF10,02980,03323 012,05
indonesiska RupiahIDR1000,05540,0669149 476,83
israeliska NewSheqelILS12,13442,485940,23
indiska RupeeINR10,11320,1358736,38
isländska KrónurISK10,06700,07901 265,82
Jamaicanska DollarJMD10,05640,06721 488,10
Jordanska DinarJOD110,460712,40018,06
japanska YenJPY1006,82037,45961 340,55
kenyanska ShillingKES10,06850,08471 180,64
Koreanska WonKRW10,00650,007712 987,01
Kuwait DinarKWD124,481428,94133,46
Marockanska DirhamMAD10,74071,008399,18
Mauritius RupeeMUR10,22100,2667374,95
Mexicanska PesoMXN10,42700,4916203,42
Malaysiska RinggitMYR11,81052,060748,53
Norska KronerNOK10,97261,062394,14
Nya Zeeländska DollarNZD15,57486,273715,94
Oman RialOMR119,148822,83424,38
filippinska PesoPHP10,14570,1737575,71
Polska NewZlotyPLN12,13402,401541,64
Rumänska Lei (new)RON11,93592,281343,83
ryska RubelRUB10,12020,1524656,17
Saudiarabiska RiyalSAR11,92162,263144,19
singapore DollarSGD15,44136,337415,78
thailändska BahtTHB10,22640,2682372,86
Turkiska LiraTRY12,19422,522439,64
Trinidad + Tobago DollarTTD11,08011,306276,56
Taiwanesiska New DollarTWD10,24450,2907344,00
amerikanska DollarUSD17,73348,599311,63
Vietnamesiska NewDongVND1000,02760,0422236 966,82
Öst Karibiska DollarXCD12,73773,274030,54
sydafrikanska RandZAR10,57870,6513153,54

Våra valutakurser kommer från FOREX Bank

Tidsavvikelser och lokala kursavvikelser kan förekomma. Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.

Följ oss på Facebook